Zdravko Varga državni prvak u izradi muških frizura

Novosti         16.11.2015.

U organizaciji Ceha frizera i kozmetičara Hrvatske obrtničke komore, u nedjelju 15. studenog 2015., u prostoru Hrvatske obrtničke komore u zagrebačkoj Ilici održano je Državno prvenstvo frizera i kozmetičara. Pokrovitelj ovog natjecanja, koje se odvijalo prema pravilima Svjetske frizerske organizacije OMC, bilo je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, a sponzori su bili Udruženje obrtnika grada Zagreba i tvrtke Indola, Keune i Top Still. Hrvatska obrtnička komora odnosno njezin Ceh frizera i kozmetičara član je OMC-a od 2010. godine, zahvaljujući čemu naši frizeri i kozmetičari mogu sudjelovati na svjetskim prvenstvima pa tako i naredne godine u Seulu gdje će biti novo Svjetsko prvenstvo. Na Državnom prvenstvu sudjelovalo je 60 natjecateljica i natjecatelja seniora i juniora u 10 kategorija, među kojima je bilo čak 7 s područja Virovitičko-podravske županije: Zdravko Varga, Željko Jelenčić, Marija Medovarski, Ivana Vanjhal, Ivana Slavić, Vina Medved i Dorotea Volenik. Najbolji uspjeh ostvario je Zdravko Varga osvojivši 1. mjesto kod seniora u kombiniranoj kategoriji „muška moda i progresivno šišanje“, dok je Marija Medovarski osvojila 3. mjesto kod juniora u istoj kategoriji. Dobar plasman ostvarile su i Ivana Vanjhal i Ivana Slavić, koje su podijelile 5. mjesto u kategoriji „dnevni i večernji stil ženske frizure“ kod seniora. Kod kozmetičara također vrlo dobra bila je Vina Medved osvojivši 3. mjesto u kategoriji „bridal make up“. Najboljima su priznanja i nagrade sponzora uručili Dragutin Ranogajec, predsjednik i Mirza Šabić, potpredsjednik HOK-a te Ivica Zanetti, predsjednik Ceha i Kornelija Fadljević Gomerčić, potpredsjednica Ceha.

Ove mrežne stranice koriste kolačiće kako bismo vam pružili bolje korisničko iskustvo. Za više informacija o korištenju kolačića na ovim stranicama, kliknite ovdje. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića.